Hudba

ENERGETICKÉ PORADENSTVÍ

Stěžejní prací a specializací našeho atelieru jsou návrhy nízkoenergetických  a pasivních domů. Před samotným projektem s klientem před realizací a návrhem důkladně probereme jaké jsou možnosti návrhu domu včetně technologií k dosažení maximálních  úspor. Po vypracování studie a dokumentace pro stavební povolení zajišťujeme také dokumentaci k dotačnímu programu Nová zelená úsporám.

Kromě novostaveb nízkoenergetických a pasivních domů se také zabýváme rekonstrukcemi stávajících domů s důrazem na zlepšení tepelně technických vlastností domu.  U rekonstrukcí posoudíme stávající konstrukce a navrhneme opatření stavební a technologické  k dosažení maximálních úspor po dokončení realizace rekonstrukce domu. Pro rekonstrukce rodinných domů a některých bytových domů  zajistíme také vyřízení dotace dotačního programu Nová zelená úsporám.

Více informace o energetickém poradenství naleznete na našich specializovaných webových stránkách  admin-ajax.php

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM  

Cílem Programu je zlepšení stavu životního prostředí snížením emisí skleníkových plynů prostřednictvím snížení energetické náročnosti budov a podpory výstavby domů s velmi nízkou energetickou náročností a efektivním využitím zdrojů energie.

Dotační program se zaměřuje na tyto kategorie:

  • Zateplení stávajících domu
  • Stavba pasivních domů
  • Výměna zdroje na vytápění
  • Instalace solárních kolektorů
  • Instalace rekuperační jednotky

Máme bohaté zkušenosti s programem Nová zelená úsporám.  Od prvního vyhlášení  zelené úsporám jsme zvládli vyřídit více jak sto projektů s kladným vyřízením a vyplacením dotace ve všech dotačních kategorií programu.

Více informací a postup pro vyřízení dotace na www.penb-audit.cz

Průkazy energetické náročnosti budov – PENB

Nabízíme zpracování průkazu energetické náročnosti budovy v nejkratší možné době a v nejlepší kvalitě. Máme bohaté a zkušenosti z mnoha realizací a projektů v oblasti energetiky. S klientem prokonzultujeme stávající vyhodnocení domu a jsme schopni v případě zájmu navrhnout úsporná opatření.

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) slouží pro jednoduché a jasné zhodnocení budovy z hlediska její energetické náročnosti. Umožňuje jednoduché srovnání budov z hlediska nároků na energie (a tedy i nákladů) potřebných pro provoz. Může sloužit jak stávajícím majitelům a uživatelům objektu, tak i realitním kancelářím a zájemcům o koupi či pronájem domu, jako jeden z nástrojů pro stanovení výše kupní ceny nebo nájmu. Energetický průkaz se zpracovává pro rodinné i bytové domy i pro budovy v sektoru služeb a výroby.

Více informací  o povinnosti  PENB a jeho zpracování na www.penb-audit.cz

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.