Hudba

Bytový dům České Budějovice

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. Martin Píchal
Rok: 2015
Místo: České Budějovice
Plocha pozemku: 463 m2
Zastavěná plocha RD: 463 m2
Obestavěný prostor RD: 2.030,95 m3
Zpevněné plochy: 75 m2

Předmětem projektové dokumentace je studie rekonstrukce bytového domu za účelem zkvalitnění bydlení a celkového technického stavu objektu. Projekt počítá se zachováním stávajícího objemu, výšky hřebenu střechy a zpevněných ploch. Nově bude objekt zateplen, bude vytvořená nová fasáda dle požadavků investora a výměna stávajících oken za nová.

Jedná se o dvoupatrový dům s půdou, objekt je částečně podsklepený. Sklepní prostory budou sloužit obyvatelům domů. Zpevněné plochy a přípojky rodinného domu jsou stávající. Rodínný dům bude nově zateplen pro zlepšení tepelně technických vlastností. Součástí stavebních úprav bude i výměna stávajícíh oken za nová.

Rodinný dům je zděný z cihel plných na maltu MVC, nosné zdivo tl. 450mm, nově bude dům zateplen – kontaktní zateplovací systém. Ostatní konstrukce domu, jako je podlaha čí střecha budou beze změny. Fasáda BD bude opatřena kontaktním tepelně izolačním systémem s povrchovou úpravou silikonovou omítkou zrna 1mm. Nová okna budou plastová s tepeleně izolačním trojsklem v tmavě hnědé barvě.

Napojení na technickou infrastrukturu: bytový dům je napojen na stávající inženýrské sítě dle připojovacích podmínek stanovených provozovateli (správci) jednotlivých druhů sítí. Vytápění stávající. Neuvažuje se změnou odvádění splaškových ani dešťových vod, napojení na stávající veřejné řády.

Na pozemku jsou zřízena dvě parkovací stání. Parkování je také možné na silnici před BD.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.