Hudba

Chata Poříčí nad Sázavou

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. Martin Píchal, Ing. arch. Jaroslav Kaňka
Rok: 2019
Místo: Poříčí nad Sázavou

Předmětem architektonické studie bylo navrhnout novostavbu rekreační chaty tak, aby nenásilně zapadla do místní lokality. Místo stavby je dle územního plánu označeno jako plocha pro rekreační chaty, tudíž je náš záměr v souladu s územním plánem obce. Jedná se o návrh dvoupodlažní rekreační chaty, která je zastřešena sedlovou střechou červené barvy. Hlavní důraz byl kladen na budoucí využití chaty rodinou. Veškeré požadavky jsou splněny a zapracovány do architektonické studie.

Pozemek se nachází v jižní okrajové části Vrabčí Brod obce Poříčí nad Sázavou. Pozemek je napojen na veškerou dostupnou technickou infrastrukturu. Parcela je přístupná z přilehlé místní komunikace. Pozemek je rovinatého charakteru a tak se nepředpokládají potíže se založením objektu. Kvůli situaci parcely bylo cílem návrhu vytvořit chatu, která zapadne do dané lokality.

Hlavním cílem návrhu bylo především zasadit novostavbu rekreační chaty domu do krajiny tak, aby nenarušila její charakter. Pozemek je dosti rozlehlý, a tudíž bylo možné vytvořit plnohodnotnou zahradu, která směřuje jižním směrem. Návrh se skládá z půdorysně obdélného dvoupodlažního objektu se sedlovou střechou, na který je napojen zahradní sklad a zastřešená terasa orientovaní jižním směrem. Dispozice chaty je rozdělena na společenskou zónu, která je zastoupena v prvním nadzemním podlaží, kde se skrze zádveří dostáváme do společenské místnosti s kuchyní, ze které je přístupná terasa propojující interiér se zahradou, a dále je zde umístěna pracovna a hygienické zázemí. Druhé nadzemní podlaží je využito jako soukromé, kde je umístěna ložnice orientovaná na západ a dětský pokoj s východní orientací. Celkové ladění objektu je do přírodních, materiálů, kdy je stavba navržena jako dřevostavba a celý vzhled chaty je v dřevěném dekoru.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.