Hudba

Dům na náměstí - rekonstrukce

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. Ludmila Pilátová
Rok: 2020
Místo: Kaplice

Předmětem návrhu jsou stavební úpravy stávajícího rodinného domu, který je umístěný přímo na hlavním námestí v Kaplici. V současnosti je rodinný dům v 1.NP využíván jako pobočka České spořitelny a v 2.NP jsou nevyužity 2 bytové jednotky. Objekt RD byl částečně rekonstruován pro potřeby České Spořitelny v 1.NP a částečně rozšířen směrem ke dvoru. S novým návrhem je spojena i změna užívání celého objektu. V 1.NP nebytové prostory – pobočka České Spořitelny, 2.NP 4 bytové jenotky a ve 3.NP 4 bytové jednotky.

Nový návrh uvažuje s celkovou rekonstrukcí objektu, s minimálními změnami v 1.NP (pobočka České spořitelny). V 2.NP jsou navrženy 4 nové bytové jednotky o velikostech (2 KK a 3 KK) s maximálním zachováním stávajících konstrukcí. Komunikační trasy jsou také v maximální míře zachovány. V 3.NP jsou navrženy 4 nové bytové jednotky o velikostech 3 KK s minimálním zásahem do stávajících konstrukcí, nutností je realizace střešních vikýřů viz vizualizace.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.