Hudba

Penzion Pernek

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. arch. Kristýna Lennerová
Rok: 2019
Místo: Pernek

Předmětem návrhu je navržení zděného domu v duchu chalupy. Dům je umístěn na místě bývalé usedlosti. Návrh je řešen v návaznosti na lidovou architekturu. Dvoupatrová novostavba by měla obsahovat dvě bytové jednotky. Jsou dodrženy podmínky (2NP + střecha bez nadezdívky s možností využití podkroví). Samozřejmostí je dostatečné technické a hygienické zázemí, které je pro chod domu důležité. Pozemek je rovinný, nachází se ve vesnici Pernek, zpřístupněn je z místní přilehlé komunikace přes novou příjezdovou cestu.

Hlavním konceptem je vytvoření novostavby pro bydlení v duchu usedlosti. Stavba se skládá z kompaktní hmoty. Stavba je rozdělena na dvě bytové jednotky. Výrazným prvkem je obývací pokoj s kachlovými kamny spojený s kuchyní a jídelnou. Zajímávým prvkem jsou vikýře typu „volská oka“ používané v tradiční architektuře. Jsou zachované původní rozměry oken západní fasády. U ostatních oken jsou dodrženy poměry (šířka:výška) vyskytující se v lidové architektuře (3:4). Východní fasáda, kde v minulosti bylo napojení další usedlosti, je v  návrhu pojata jako hlavní fasáda. Fasáda směřuje na soukromý dvorek, tedy na pobytové místo penzionu. Na fasádě je navržený kamenný a dřevěný
obklad a francouzská okna. Výhled do krajiny nás láká k pobytu venku, a proto je v návrhu také myšleno na balkon u pokojů. Veškeré hygienické a provozní zázemí je umístěno do půdní části budovy.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.