Hudba

RD Arcane

Jedná se o dvoupodlažní rodinný dům s ideálním umístěním na svažitý pozemek. Parkovací stání je možno umístit dle konkrétního pozemku. Vhodné je situovat stání na severovýchodní stranu objektu.Přízemí tvoří dva kvádry spojené do kompaktního objemu. Díky jejich vzájemnému odsazení vzniká prostor pro terasu, která je navíc ze západu odstíněna vertikálními prvky a poskytuje soukromí. Přesah ploché střechy stíní zejména v letních měsících velké prosklené plochy a eliminuje tak solární zisky. Střecha prvního podlaží slouží zároveň jako terasa pro ložnice umístěné v 2NP.

Hlavní vstup je situován na nejméně osluněnou světovou stranu, ideálně severovýchod a ústí do zádveří. Na zádveří navazuje sklad, přístupný i ze zahrady, který zároveň slouží jako technická místnost. Největší plochu 1NP zaujímá obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou. U jihozápadní fasády, z obou stran obývací části, jsou umístěny pokoj a ložnice s šatnou a vlastní koupelnou.
Hlavním komunikačním prostorem 2NP je prostorná hala, na níž navazují jednotlivé pokoje a koupelna. Z každého pokoje lze vystoupit na střešní terasu.

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. arch. Jakub Pubal
Rok: 2016
Místo: Svažitý pozemek
Zastavěná plocha domu: 161,8 m2
Celková vnitřní užitná plocha: 119,2 m2_1NP + 67,0 m2_2NP= 168,2m2
Dispozice: 6+kk

Chci podobný projekt
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.