Hudba

RD Brugal

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. arch. Andrea Janovská
Rok: 2016
Místo: Rovinatý až mírně svažitý pozemek
Zastavěná plocha domu: 215 m2
Celková vnitřní užitná plocha: 113,7 m2_vlastní dům + 57,4m2_garáž= 171,1m2
Dispozice: 4+kk, +možnost obytného podkroví

Jedná se o přízemní rodinný dům, s možností využití obytného podkroví.Součástí domu je prostorná garáž se samostatným WC a sprchou.
Kompaktní kvádrovou hmotu kryje tmavá valbová střecha, která kontrastuje s bílou omítkou. Mezi okny je prostor doplněn obkladem z umělého kamene. V případě volby využít podkroví jako obytné, je do střešní roviny vsazen vikýř.

Hlavní vstup je situován na nejméně osluněnou světovou stranu, ideálně sever-severovýchod a ústí do zádveří. Hlavním komunikačním prostorem
je podlouhlá chodba, na níž navazují pokoje, ložnice, koupelna a obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem. Technologie pro vytápění, ohřev
vody a další systémy zabezpečující chod domu se nachází v technické místnosti. Pokoje určené k celodennímu pobytu a odpočinku mají francouzská okna, která umožňují lepší osvětlení i oslunění a jejichž prostřednictvím dochází k ohřívání vzduchu v místnostech pomocí solárních zisků.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.