Hudba

RD Čebín

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. arch. Petr Zifčák
Rok: 2014
Místo: Čebín
Zastavěná plocha domu: 149 m2
Dotace: 400 000,- Kč

Rodinný dům se nachází v rozvojové části území zástavby rodinných domů navazující na původní zástavbu vesnice Čebín. Nová zástavba nízkopodlažních rodinných domů smíšeného charakteru vzniká podél obecní komunikace směrem k obci Tišnov.

Rodinný dům je navržen jako jednopodlažní s plochou střechou. Z prostorového a architektonického hlediska se jedná o kompaktní hmotu obdélného tvaru, která je doplněna o přístřešky nad terasou a nad vstupem. Dům je umístěn do severozápadní části pozemku. Dispozičně je dům navržen jako 4+kk. Krytý vstup do objektu se nachází na severozápadní fasádě domu.

Základním převažujícím materiálem domu je bílá omítka doplněná cihlovými obkladovými pásky a místy šedým nátěrem. Dominantní přesahy domu nad terasou a nad vstupem jsou obloženy vláknocementovými deskami tmavě šedé barvy. Terasy a ochozí chodníky jsou navrženy z velkoformátové venkovní dlažby světle šedé barvy. Chodník a parkovací místo bude vydlážděno zámkovou dlažbou, příjezdová cesta k parkovacímu stání bude dlážděna zatravňovaní dlažbou. Pobytová terasa a chodník ke vstupu boudou nasvíceny pomocí bodových zapuštěných led svítidel.

 

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.