Hudba

RD České Budějovice 2

Autor: Ing. arch. Jan Klein
Rok: 2014
Místo: Linecké předměstí, České Budějovice
Plocha pozemku: 418 m2
Zastavěná plocha RD: 86 m2
Obestavěný prostor RD: 763 m2

Pozemek se nachází ve vilové části města České Budějovice v blízkosti krajské nemocnice na Lineckém předměstí. Pozemek je zpřístupněn ze stávající komunikace. Pozemek obdélníkového tvaru má rozměry cca 33×15 m, je rovinný a je orientován na východní světovou stranu.

Z hlediska urbanistického se nacházíme v městské části se zástavbou tvořenou rodinnými domy. Stávající rodinný dům byl postaven v 60. letech 20. století. Jedná se o jednoduchou hmotu na čtvercovém půdorysu, která je zastřešena strmou sedlovou střechou. Na základní hmotu domu navazuje ze zahrady jednopodlažní přístavba. Dům je dvoupodlažní včetně obytného podkroví a je celý podsklepen. Požadavkem investorů bylo upravit stávající dispozici, která by odpovídala současným potřebám mladé rodiny. Dále byl kladen důraz na zlepšení tepelně-technických vlastností konstrukcí na obálce budovy. První nadzemní podlaží bude nově funkčně sloužit pouze jako obývací pokoj a kuchyň s prostornou jídelnou, která vznikne pomocí ubourání stávající příčky. Druhé nadzemní podlaží bude obytné s dětskými pokoji. Falešené přizdívky u pozednice budou ubourány a vzniknou tak dostatečně prostorné a vzdušné dětské pokoje. Nově ve vrcholu střechy vnikne podlaží určené rodičům. Bude zde ložnice a na galerii u schodiště pracovna s knihovnou. Sklepní prostor bude dispozičně ponechán a bude sloužit zejména jako skladovací prostor.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.