Hudba

RD České Budějovice 7

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. Martin Píchal
Rok: 07/2016
Místo: České Budějovice 7
Terén: Rovinný
Výměra parcely: 544 m2
Zastavěná plocha RD: 205,68 m2
Celková zastavěná plocha: 223,8 m2
Zastavěnost pozemku: 41,2 %
Celková vnitřní užitná plocha: m2
Obestavěný prostor RD: 625,83 m3
Dispozice: 3+kk

Z hlediska urbanistického se nacházíme v území, které bude v blízké domě zastavováno převážně nízkopodlažní zástavbou rodinných domů. Hlavní hmota objektu je navržena jako nízký jednopodlažní objekt s plochou střechou. Dům je hmotově rozdělen do dvou výškových úrovní. Nízká hmota objektu je doplněna o vystupující část objektu na jiho-západě, která dodává domu na členitosti a zajímavosti. Před objektem rodinného domu je vytvořena zpevněná zámková dlažba pro stání 2 osobních automobilů, další třetí automobil bude umístěn v garáži, která je součástí objektu domu. Z prostorového a architektonického hlediska je objekt rozdělen na dvě výškové úrovně. Obě hmoty, jak nízká, tak vystupující část, jsou navrženy v bílé barvě. Nižší část lemuje LOP z cementotřískových desek v antracitové barvě, vytváří „kšilt“ domu. Vystupující část objektu je maximálně prosklena velkými portálovými okny, které vedou na krytou terasu. Vlastní půdorys objektu je obdélníkový s vystupující částí, můžeme tedy říct že tvar připomíná písmenu „L“. Na parcele je umístěn co nejblíže k severnímu rohu pozemku, tak aby bylo dostatečné místo pro zahradu. Objektu bude řešen ve třech barevných variantách, hlavní hmota objektu je bílá s doplňujícím kšiltem v antracitové barvě + kamenní obklad kolem oken.

Základním materiálem nosných obvodových konstrukcí je zdivo z keramických tvárnic POROTHERM. Vnitřní nenosné příčky jsou taktéž navrženy systémem POROTHERM. Obvodový plášť bude zateplen kontaktním zateplovacím systémem o tloušťce minimálně 160mm. Střešní konstrukce bude izolována tepelnou izolací EPS 100S, tl. bude stanovena na základě výpočtu PENB. Podlaha na terénu bude zateplena tepelnou izolace EPS 100S, tl. stanovena dle výpočtu. Střešní konstrukce bude řešena jako plochá střecha, ŽB deska. Výplně otvorů budou osazené izolačním trojsklem. Jihozápadní terasa je navržena ze dřeva, chodníky a odstavné plochy jsou navrženy ze zámkové dlažby. Zdivo bude omítnuto bílou barvou, v kombinaci s LOP a kamenným obkladem. Vytápění objektu bude řešeno pomocí plynového kotle a krbu na tuhá paliva.

Napojení na stávající komunikaci je pomocí samostatného vjezdu přilehlého rodinného domu. Vjezd je chráněn elektrickou pojízdnou brannou (dvoukřídlou). Na pozemku budou vytvořena parkovací stání pro 2 osobní automobily a jedeno umístěno v garáži v objektu.. Napojení na technickou infrastrukturu bude součástí dalšího stupně PD.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.