Hudba

RD Dobrá Voda - rekonstrukce

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. arch. Jaroslav Kaňka
Rok: 2020
Místo: Dobrá Voda, České Budějovice

Předmětem architektonické studie bylo navrhnout nové dispoziční uspořádání pro stávající rodinný dům, kdy byl požadavek na vytvoření dvou nezávislých bytových jednotek s možností předělení jedné jednotky na dvě a vytvoření nového moderního vzhledu objektu. Stávající rodinný dům se nachází v obci Dobrá Voda, pozemek je napojen na veškerou dostupnou technickou infrastrukturu. Parcela je přístupná z přilehlé místní komunikace.

Hlavním cílem návrhu bylo zmodernizovat stávající rodinný dům se změnou dispozic, aby splňoval nároky na moderní bydlení. Dispozice rodinného domu je funkčně rozdělena na dvě bytové jednotky, jednu zaujímající 1. NP a druhá nacházející se v 2. NP. Spodní bytová jednotka ještě poskytuje možnost na rozdělení jednoduchou stavební úpravou a tím pádem vznik třetí bytové jednotky. Při členění objektu na dvě bytové jednotky 1. jednotka obsahuje vzdušnou vstupní halu, na kterou jsou dále navázány jednotlivé obytné místnosti čítající obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou, dva obytné pokoje, pracovnu a hygienické zázemí. Po vnitřním dřevěném schodišti se dostáváme do druhé bytové jednotky. Vstupními dveřmi se dostáváme do vstupní haly, odkud jsou dále přístupné obytné místnosti čítající obývací pokoj s  kuchyní, ložnici, dva pokoje a hygienické zázemí. Fasáda objektu je navržena na principu kontrastu světlé omítky, která je navržena v úrovni 1. NP a tmavě šedé omítky, kterou je oddělena hmota garáže a dále v severní stěna objektu pod přístřeškem pro parkování osobních automobilů je navržena z betonové omyvatelné stěrky, stejně tak stropní konstrukce zastřešení. Fasáda 2. NP je řešena obkladem s imitací dřeva. Na hlavní vstup do objektu je navázaná markýza ve světlé omítce. Zahrada je oddělena od veřejného prostoru hliníkovým plotem s podezdívkou. Na severní straně objektu je umístěna zpevněná plocha určená pro parkování až čtyř osobních automobilů.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.