Hudba

RD Dolní Dvořiště

Autor: Ing. arch. Jan Klein
Rok: 2017
Místo: Dolní Dvořiště
Terén: Svažitý
Celková plocha parcely: 674 m2

Pozemek pro tento projekt se nachází v obci Dolní Dvořiště u hranic s Rakouskem, je veden jako orná půda a je svažitý s převýšením 3 m. Projekt novostavby RD předpokládá sejmutí ornice, která bude přemístěna do zahrady. Dvoupatrový nepodsklepený objekt se sedlovou střechou bude vstupem orientován na sever, v jižní části 1. NP bude obývací hala s kuchyňským koutem a krbem, ze které je plánován přímý vstup na terasu s venkovním bazénem 3x6x1,5m. Na spodní, jihozápadní hranici pozemku bude kůlna na dříví s přístřeškem pro dvě parkovací stání o rozměru 7,6x7m.

Venkovní zpevněné plochy a terasy budou vydlážděny betonovou zámkovou dlažbou, celý objekt bude po obvodu vnějších základových pásů odvodněn drenážemi ve štěrkovém loži. Dešťová vody bude zadržována v retenční nádrži o kapacitě 5m3.

Dům je řešen jako energeticky úsporný, vytápění objektu je zajištěno plynovým turbokotlem v kombinaci s vnitřním krbem na tuhá paliva s horkovzdušným rozvodem.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.