Hudba

RD Hluboká nad Vltavou

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. Lukáš Dolný, Ing. arch. Alexandra Leharová
Rok: 2019
Místo: Hluboká nad Vltavou

ZADÁNÍ
Předmětem návrhu architektonické studie bylo navrhnout novostavbu rodinného domu tak, aby navrhovaný objekt nenásilně zapadl do místní lokality. Pozemek leží v nově zastavovaném území obce Hluboká nad Vltavou. Pozemek se nachází na okraji obce – v území Hůrka, v okolí je zástavba rodinných domů. Jedná se o návrh jednopodlažního rodinného domu se sedlovou střechou, bez podsklepení. Hlavní důraz byl kladen na jednoduchost a budoucí využití domu a jeho možné rozdělení na dvě bytové jednotky. Veškeré požadavky jsou splněny a zapracovány do architektonické studie. Pozemek je v současné době zpřístupněn z místní přilehlé komunikace. Pozemek je mírně svažitý směrem na jihozápadní stranu a tak se nepředpokládají potíže se založením domu.

NÁVRH
Hlavním cílem návrhu bylo navrhnout stavbu rodinného domu, která bude zapadat do okolního prostředí a nebude tak narušovat stávající
charakter zástavby. Stavba je situována k severovýchodní hranici pozemku, kvůli zajištění celodeního proslunění objektu a výhledu na celou
část zahrady z RD. Návrh se skládá z přízemního objektu se sedlovou střešní konstrukcí o sklonu 25°. Samotný tvar půdorysu RD je do písmene L s menší přístavbou dílny se skladem a se zastřešením krytého stání pro osobní automobily. Vstup do RD a vjezd na pozemek se nachází z severovýchodní strany, který je krytý pergolou – kryté parkovací stání. Dispozice RD je navržena jako 6 + KK nebo variantně 2 bytové jednotky – 3+KK a 2+KK. Celkové ladění budovy jde do moderního vzhledu bílé barvy s dekorační omítkou světlé šedé (horizontální pruhy) s antracitovou střešní krytinou.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.