Hudba

RD Hrdějovice

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. arch. Alena Janovská
Rok: 2013
Místo: Hrdějovice, České Budějovice
Plocha pozemku: 709 m2
Zastavěná plocha RD: 151 m2
Obestavěný prostor RD: 618 m2

Objekt se nachází v katastrálním území Hrdějovice. Příjezdová komunikace se nachází při severní straně pozemku. Na jižní stranu pozemku navazuje les. Pozemek má lichoběžníkový tvar rozměru cca 35×20 m a je mírně svažitý k západní straně. U severní fasády a u jihozápadní se nacházejí dva vzrostlé jehličnaté stromy. Jehličtaný strom u severní fasády bude prořezán a strom u jihozápadní fasády bude kácen.

Stávající rodinný dům je jednopodlažní s plochou střechou. Uvnitř objektu dojde ke stavebním úpravám, kterými se změní dispozice na dva byty. Částečně dojde k nástavbě objektu, která bude zastřešena dvěma pultovými střechami. Dispozičně vznikne byt 2+kk a 4+1. Vstup do bytu 2+kk je orientovaný ze severní strany. Na vstupní předsíň navazuje chodba, ze které se vstupuje do koupelny a do kuchyně s jídelnou. Z jídelny bude umožněn vstup na vyvýšenou terasu nad terénem. Na jídelnu navazuje pokoj. Vstup do bytu 4+1 se nachází při východní straně objektu, který bude krytý v celé délce markýzou. Na předsíň navazuje kuchyně s jídelnou. Jídelna je propojena dvoukřídlými dveřmi s obývacím pokojem s krbem v jižní části pokoje. Na obývací pokoj navazuje venkovní terasa. K jídelně přiléhá chodba s WC a ložnicí se šatnou. Z jídelny se po schodišti dostaneme do 2.NP. Ve 2.NP se nachází chodba, na kterou navazují dva pokoje a šatna. Dále se zde nachází koupelna s WC. Základním materiálem domu je bílá omítka a nástavba bude řešena dřevěným obkladem. Terasa a pochozí chodníky budou navrženy z velkoformátové venkovní dlažby. Konstrukce terasy nad terénem bude z pozinku a pochozí povrch z umělého dřeva. Nástavba bude vyzděna z cihelných bloků YTONG a celý objekt bude zateplen kontaktním zateplovacím systémem s ohledem na pasívní standard výstavby.

Napojení na komunikaci bude stávajícím vjezdem na pozemek s otevíravou branou. Na pozemku je navrženo parkování pro 3 osobní automobily. Napojení na technickou infrastrukturu bude součástí dalšího stupně PD.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.