Hudba

RD Jivno 2

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Bc. Richard Šusták
Rok: 2018
Místo: Jivno, České Budějovice
Plocha pozemku: 1109 m2
Zastavěná plocha RD: 148,75 m2
Garáž: 31,5 m2
Zámková dlažba: 77,53 m2
Zatravňovací dlažba: 71,42 m2

Pozemek se nachází v obci Jivno v blízkosti rybníku Mrhal. Pozemek je zpřístupněn z místní přilehlé komunikace, je mírně svažitý a díky tomu vidíme rozvlněnou okolní krajinu. Tudíž i cílem návrhu bylo otevřít odpočinkovou i společenskou zónu směrem do krajiny.

Předmětem návrhu je navržení rodinného domu ve stylu bungalow, aby sloužil především jako místo klidu a pohody pro mladou rodinu.
Přízemní novostavba by měla obsahovat ložnici a dva pokoje pro děti, obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní. Samozřejmostí je dostatečné technické a hygienické zázemí, které je pro chod domu důležité.

Hlavním konceptem je především Bungalow ve tvaru písmene L, s terasou do zahrady. Na západě jsou umístěny ložnice a hygienické zázemí. Srdcem celké budovy je obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou. Oddělujícím prvkem tohoto otevřeného prostoru je krb, který zajišťuje „teplo domova“. Díky velkým portálovým oknům uživatel přestává vnímat hranici mezi exteriérem a interiérem. Výhled do krajiny láká k pobytu venku a proto je v návrhu také myšleno na prostornou terasu s venkovním bazénem. Veškeré hygienické a provozní zázemí je umístěno do severní části budovy.

Design – výrazné horizontální linie je podtržen materiálovým řešením fasády v podobě bílé omítky s prolysy, kamenného obložení stěn terasy a velkým oknům antracitové barvy. Tento kontrast napomáhá výraznější dynamice a kompozici domu.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.