Hudba

RD Litvínovice 2

Autor: Ing. arch. Jan Klein
Rok: 2012
Místo: Litvínovice, České Budějovice
Terén: Rovinný
Plocha pozemku: 722 m2
Zastavěná plocha RD: 105 m2
Obestavěný prostor RD: 720 m2
Zpevněné plochy: 140 m2

Z architektonického hlediska je objekt navržen tak, aby korespondoval s okolní zástavbou a to jak výškově, tak tvarem střechy, které jsou převážně sedlové a valbové. Půdorysně je RD jednoduchý obdélník 9,5x11m a celkovou výškou ke hřebeni 8,2m. Objekt svým výrazem působí velice svěže, kdy fasáda je pojednána velice jednoduše a štítové fasády odděleny barevně po patrech 1.NP bílá a 2.NP šedivá barva. Výrazně pak působí dřevěný dezén okenních a dveřních výplní, kdy dřevo je použito také na přiznané podbití střechy a atikových prvků garáže a krytého stání. Černá střecha podtrhuje moderní výraz domu.

Novostavba RD je řešena jako dvoupodlažní, kdy 2.NP je obytné podkroví, nepodsklepená se sedlovou střechou štíty na sever a jih s betonovou taškovou krytinou KM BETA barva tmavá (černá). Garáž je samostatná umístěna až na hranici se sousední parcelou, z druhé strany taktéž přiléhá garáž. Mezi RD a garáží je zastřešené stání, které navazuje plochou střechou na garáž. Objekt bude vyzděn ze keram. zdiva na PU pěnu – systém Heluz tl. 300mm zateplen KZS tl.150mm. Strop bude ŽB – systém trámečky a vložky NORD STROP. Snahou zpracovatele dokumentace je využít při výstavbě také přírodní materiály. Vnější plochy budou řešeny částečně zatravněním, vytvořením chodníků pro vstup do RD a vytvořením pojezdové a pochůzí plochy zatravňovacími tvárnicemi.. Zbývající část pozemku bude využívána jako zahrada.

Napojení na komunikaci zpracováno Ing. Zenklem, samotný vjezd na parcelu pak novou posuvnou el. bránou ze severní strany na komunikaci parcely č. 905/9, k.ú. Litvínovice. Jsou navrženy nové venkovní parkovací stání pro 2 automobily a garáž a kryté stání každé pro 1 automobil, celkově tedy pro 4 automobily. Objekt bude napojen na plyn – vytápění plyn. kondenzačním kotlem s podlahovým otopným
systémem.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.