Hudba

RD Sluneční čtvrť

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. arch. Petr Zifčák
Rok: 2014
Místo: České Budějovice
Zastavěná plocha domu: 132 m2
Dotace: 550 000,- Kč

Dům je navržen jako dvoupodlažní s plochou střechou. Z prostorového a architektonického hlediska se jedná o kompaktní hmotu obdélného tvaru, která je doplněna o lehkým zastřešením nad terasou a přístřešky nad vstupem a střešní terasou. Na dům navazuje jednopodlažní hmota garáže s venkovním krytým stáním na automobil. Dům je umístěn dle místní regulace na uliční čáru. Krytý vstup do objektu se nachází na severní fasádě domu. Na vstup navazuje prostorná předsíň a centrální hala se schodištěm. Dominantou prvního nadzemního podlaží je otevřený prosklený prostor obývacího pokoje s kuchyňskou linkou orientovaný do zahrady investora. Na obývací pokoj dále navazuje pracovna, kterou je možné využít příležitostně jako pokoj hostů.  V druhém nadzemním podlaží se nacházejí pokoje orientované zahrady investora na jižní světovou stranu.

Pro optické zmenšení hmoty je dům materiálově pojednán pomocí bílé barvy, která je do úrovně prvního nadzemního podlaží a antracitovou barvou na druhé podlaží. Zpevněné plochy tvoří velkoformátová betonová dlažba světle šedé barvy.

 

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.