Hudba

RD Stromovka

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. arch. Petr Zifčák
Rok: 2013
Místo: České Budějovice
Zastavěná plocha domu: 320 m2

Dům je navržen jako jednopodlažní s plochou střechou. Z prostorového a architektonického hlediska je rozdělen na tři základní hmoty s centrální vstupní halou. Jednotlivé hmoty domu jsou výškově odlišné. Vstup do rodinného domu je zdůrazněn velkorysou vstupní halou, která je nad ostatními částmi domu vyvýšená. Na tuto centrální halu, navazují základní hmoty domu, které jsou výškově členěny dle reprezentativnosti prostoru. Část domu s obývacím pokojem má z těchto tří základních hmot nejvyšší světlou výšku a je přímo orientovaná do zahrady. Intimní část domu s ložnicemi je pomocí centrální haly oddělena od rušné části domu. Převážná část pokojů je orientovaná jižně nebo západně do zahrady. Na poslední hmotu domu, sloužící jako garáž, plynule navazuje kryté parkovací stání, které je výrazově sjednoceno se zastřešením terasy domu.

Materiálově je dům řešen s ohledem na hmotové uspořádání. Základní část s obývacím pokojem je opatřena bílou omítkou, část domu s ložnicemi je obložena dřevěným obkladem a zakončena oplechovanou atikou a poslední část s garáží a technickými místnostmi je obložena velkoformátovými fasádními desky. Centrální převýšená hala je oplechována plechem (falc). Barevnost rámů okenních a dveřních otvorů je antracitová sjednocená s barvou přístřešků terasy a parkovacího stání.

 

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.