Hudba

RD Včelná

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. arch.  Petr Zifčák
Rok: 2014
Místo: Včelná
Zastavěná plocha domu: 147 m2
Dotace: 400 000,- Kč

Rodinný dům je navržen jako jednopodlažní s plochou střechou s volně stojící garáží na pozemku. Z prostorového a architektonického hlediska se jedná o kompaktní hmotu obdélného tvaru, která je doplněna o přístřešky nad terasou a nad vstupem. Dům je umístěn do severovýchodní části pozemku. Dispozičně je dům navržen jako 4+kk. Krytý vstup do objektu se nachází na jihovýchodní fasádě domu. Na vstup navazuje prostorná předsíň s centrální chodbou. Na chodbu navazují dětský pokoj s pracovnou, které jsou orientovány do zahrady. Ložnice s koupelnou a šatnou jsou orientovány na severovýchodní stranu pozemku. Vstup do obývacího pokoje je skrz posuvné dveře umístěné v ose chodby. Obývací pokoj je orientován jihozápadně až severozápadně. Místnost je propojena s exteriérem venkovní zastřešenou terasou. Základním převažujícím materiálem domu je bílá omítka doplněná kamenným obkladem a místy šedým nátěrem. Dominantní přesahy domu nad terasou a nad vstupem jsou ve světle šedé barvě. Terasy a ochozí chodníky jsou navrženy z velkoformátové venkovní dlažby světle šedé barvy. Garáž je obložena velkoformátovým vláknocementovým fasádním obkladem ve světle šedé barvě.

Rodinný dům bude vyzděn z vápenopískových cihel a bude zateplen kontaktním zateplovacím systémem s ohledem na pasivní standart výstavby. Strop jsou navrženy železobetonové trámečkové vložkové.

 

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.