Hudba

RD Velešín - rekonstrukce

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. arch. Jakub Půbal
Rok: 2015
Místo: Velešín

Předmětem projektové dokumentace je rekonstrukce rodinného domu za účelem zkvalitnění stávající a vytvoření nové bytové jednotky v obci Velešín. Projekt počítá se zachováním výšek hřebenů střech, se zachováním stávajících vikýřů, se zachováním stávajících střešních oken. Nově vzniká přístavba ve dvorní části objektu, prostor je v majetku stavebníka.

Jedná se o dvoupatrový dům s obytným podkrovím, částečně podsklepený, bez garáže, s průjezdem do dvora, zpevněné plochy jsou zmenšeny o přístavbu ve dvorní části, přípojky jsou stávající. Přístavba ve dvorní části s pultovou střechou se sklonem 8° taška betonová červená, stávající zastřešení objektu sedlovou střechou – 36° taška keramická Bobrovka. Výška ve hřebeni uličního křídla je +10,54 m nad +-0, resp. 10,96 m nad terénem, přístavba má výšku hřebene +6,8m. Okna jsou již vyměněná za plastová s izolačním dvojsklem, střešní okna jsou stávající.

Rodinný dům je zděný z cihel plných na maltu, nosné zdivo tl. 450mm a 300mm, nově je dům zateplen kontaktní zateplovacím systémem – izolant šedý (grafitový) polystyren. Suterén je zděný z kamenného zdiva na maltu. Podlaha 1.np je nově zateplena. Nová střecha je pultová, podhledy sádrokartonové. Fasáda RD bude opatřena kontaktním tepelně izolačním systémem s povrchovou úpravou silikonovou omítkou zrna 1mm. Okna jsou plastová s izolačními dvojskly v barvě tmavě hnědé. Dvorní křídlo bude vystavěno na samostatné konstrukci – vyzděno z tvárnic Ytong. Stropní konstrukce ve dvorním křídle bude dřevěná trámová, zaklopena 1 x OSB deskami, kročejovou izolací a 2x OSB desky (lehká podlaha). Stropnice budou uloženy na L profil, chemicky kotven do zdiva. Konstrukce střechy – dřevěný krov.

Napojení na technickou infrastrukturu: Nové byty budou napojeny na stávající inženýrské sítě v objektu a dle připojovacích podmínek stanovených provozovateli (správci) jednotlivých druhů sítí. Vytápění je zajištěno tepelným čerpadlem, větrání bude zajišťovat rekuperační jednotka. Splašková voda bude napojena na domovní kanalizaci s odvodem do uličního řádu. Dešťová voda bude svedena do stávajících dešťový svodů.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.