Hudba

RD Zlatá Koruna

Autor: Ing. arch. Jan Klein, Ing. Lukáš Dolný
Rok: 01/2018
Místo: Zlatá Koruna
Terén: Rovinný
Výměra parcely: 2 068 m2
Zastavěná plocha RD: 199,52 m2
Celková zastavěná plocha: 288,53 m2
Zastavěnost pozemku: 25 %
Celková vnitřní užitná plocha: 156,45 m2
Obestavěný prostor RD: 742 m3
Dispozice: 5+kk

Z architektonického hlediska je objekt navržen tak, aby korespondoval s okolní zástavbou a to jak výškově, tak tvarem střechy, které jsou v oblasti převážne sedlové a polovalbové. Půdorysně je RD jednoduchý čtverec o rozměrech 10,35 x 10,35m s venkovní vestavěnou terasou, situovanou na severozápadní straně a celkovou výškou k hřebenu střechy 7,75m od úrovně čisté podlahy 1.NP. RD je řešen jako dvoupodlažní stavba, kde druhé podlaží je řešeno jako obytný podkrovní prostor. Z jihovýchodní strany je k RD přistavěna zděná technická místnost, která je propojená s RD vnitřními dveřmi a dřevěná pergola pro dva osobní automobily a skladem. Celková přístavba k RD je o rozměru 8×11,55m.

Objekt svým vzhledem působí velice svěže, kdy fasáda je pojednána velice jednoduše s kombinací jemné bílé fasády a černého kamenného obkladu, který lícuje s okenními a dveřními výplňemi a dotváří tak celkový vzhled domu. Soklová část domu je pojednána v odstínu šedé barvy a přispívá tak k odlehčení celkového dojmu. Přístavba technické místnosti a pergoly venkovního stání je pojednána pomocí dřevěného obkladu. Veškeré rámy okenních otvoru jsou pojednány v antracitové barvě.
Déle antracitová barva okenních rámů a dveřních výplní společně s kombinací černé krytiny střechy podtrhuje moderní výraz domu.

Základním materiálem nosných obvodových a vnitřních konstrukcí je keramické zdivo např. Heluz tl. 300mm, zděno na systémové lepidlo. Vnitřní nenosné příčky jsou taktéž navrženy např. systémem Heluz. Obvodový plášť bude zateplen kontaktním zateplovacím systémem např. z EPS 70F. Střešní konstrukce objektu je navržena jako sedlová střecha která bude izolována minerální vatou. Strop bude vytvořen pomocí keramických trámečkových stropů např. HELUZ se stropními keramickými vložkami MIAKO. Podlaha na terénu bude zateplena tepelnou izolací např. z EPS 100S. Tloušťky jednotlivých izolací budou stanoveny dle výpočtu. Výplně otvorů budou osazené izolačním trojsklem tak, aby byla zajištěna hluková pohoda uvnitř objektu. Zdivo bude omítnuto bílou barvou, v kombinaci s kameným obložením černé bravy. Vytápění objektu bude řešeno pomocí tepelného čerpadla.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.